Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pátek, únor 12, 2010

dva vrahouni a jejich nebohé oběti

Tento týden jsme nevěděli, ve který den se setkáme. Ptala jsem se sice na FB, ale mimo Sakeuse se nikdo neozval. Nakonec to byl čtvrtek.
První přišel Sakeus a Luboš. Luboš dal Sakeovi 9H, ale protože je to krutej vrahoun, tak vraždil a vraždil, až toho Sakeovi moc nezbylo. Jednu skupinku oživil po důkladné analýze a nápovědě (to už jsem tam byla, a taky jsem se snažila poradit, ale ani mě to moc nešlo) a přes ko. Naštěstí Luboš neměl žádné hrozby. Ale i tak vyhrál o hodně.
Potom už přišel Peta a hrál se mnou H3. Myslím, že to byla pěkně vyrovnaná hra, i když jsem tam hrála nevyhratelné ko o záchranu velké skupiny. Raději jsem toho nechala a hráli jsme jinde. Skoro na konci ale začal být Peta nenapapaný a nevšimnul si atari na jeho skupinu, kterou jsem si osvobodila celou tu velkou skupinu, o kterou jsem předtím marně hrála ko. No a Peta vzdal.
Ve druhé hře s H2 jsem dělala bláznivé invaze, nejdřív mi umřel jeden ocásek, pak jsem nechala Petu ožít v mém rohu, díky čemuž jsem získala další 2 mrtvé ocásky, takže jsem prohrála o hodně.
Mezitím hráli Luboš se Sakeem druhou hru, která dopadla skoro stejně, jako ta první, i když tentokrát Sakeus už nepotřeboval radit. Luboš je prostě s handicapem ještě nebezpečnější, než bez něho :(
Na příští týden jsme se dohodli na úterý, ale kdyby nás třeba navštívil někdo z Německa, tak se s ním určitě rádi setkáme kdykoliv jindy! Ozvěte se prosím na FB!

Zdraví lenicka

Čtvrtek, únor 04, 2010

Dějí se tu podezřelé věci

Už minulý týden jsme zpozorovali, že Peta, ačkoli na KGS poslední dobou vůbec nehraje, tak se v hraní nebývale zlepšuje. V úterý jsme zopakovali miniturnájek s výsledky: Luboš (b) vs. Honza (č): b res., Peta (b) vs. Honza (č): b res. a Peta (b) vs. Luboš (č): č+2 (ovšem podle Petových pravidel, podle normálních pravidel by to samozřejmě bylo b+4,5). Pak si ještě před zavřením hracího místa zahráli Peta s Honzou rychlou bleskovku, kterou Peta po 5 minutách a velké ztrátě vzdal a konečně i ten večer vyhrály černé kameny.
Nový Luboš nemohl v úterý přijít, tak jsme se s Honzou domluvili, že přijdeme i ve středu, Lenička napsala i Davidovi (sakeus) a tak jsme se tam sešli v nebývalém počtu. Nejdříve nový Luboš dvakrát porazil Davida na 13x13 a starší Luboš také dvakrát porazil Honzu (ale žádná růžová procházka to nebyla, obě hry jsem v určité fázi chtěl vzdávat - v první jsem mu obklíčil a zabil skupinu, ale byl tam jeden zádrhel, že to obklíčení šlo střihnout, osvobodit a zajmout, ve druhé jsme si to otočili, obklíčil on a prostříhnul a osvobodil jsem se já – v obou případech šlo o skupiny za nejméně 50 bodů a vzdávací úmysly jsem samozřejmě měl po, resp. před stříhnutím a osvobozením). Pak si zahrál Honza s Davidem (výsledek nevím, ani jaký handicap hráli, pochytil jsem jenom, že přitom pohovořili o hodně anime filmech či seriálech) a Lenička hrála s novým Lubošem na 13x13. Nakonec jsme ještě zkusili rychlé polorengo, ve kterém Lubošové (č) porazili Leničku (b) při H3.
Nakonec se tam objevil ještě nějaký další zájemce o hraní, má trošku problém s tím, že v úterý ani čtvrtek asi nemůže, měl by se zkontaktovat s Leničkou na FB, takže se nám tu ti noví potencionální hráči podezřele množí a snad si je musíme někam psát, abychom se v tom vyznali.
Horší zprávou je, že nový Luboš je z Hradce, takže jestli si tam založí tamní „klub“, tak by asi návštěvy u nás omezil. Ale už jsme ho snad nalákali, že pojede na turnaj do Blanska – ano, ano, už se zase blíží turnaj, který pravidelně obsazujeme a (až na loňskou výjimku) skoro vyhráváme, tak doufám, že tentokrát postavíme silné družstvo a konečně to vyhrajeme doopravdy. A když ne, tak si snad alespoň dobře zahrajeme. Nepřijedou nějaké posily ze zahraničí? Vyzývám všechny naše hráče, aby se zmobilizovali a přijeli reprezentovat!