Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Čtvrtek, říjen 27, 2005

Čtvrtek v čajovně

Ahoj, tak dnes večír jsme se sešli já, Drahomíra, Týnka, Kája a Jana. Malý Ondra se také učil hrát. Sehráli jsme mnoho partií. Za zmínku stojí, že Týnka s Drahomírou hráli na 13/13 1:1, na 19x19 vyhrála Drahomíra (moc pěkná nevšední hra). Kája Drahomíru porazila na 13x13, a také pěkné hry se mnou sehráli na 19x19 s 9 kameny. Týnka mě v poslední hře večera porazila o 12 bodů. Gratuluji. :) Myslím, že se všichni velmi zlepšili. Pěkná atmosféra v dobré čajovně, veselá mantra a jiné písně, díky díky. Tak ahoj :) chejník

Středa, říjen 26, 2005

Martin přijel z Písku a v kavárně Evropa jsme hráli


Ahoj. Martin přijel ze školy v Písku a tak jsme si mohli zahrát v kavárně Evropa. Sešli jsme se kolem 10 hodiny. Hráli jsme několik partií 9x9. Hry byly velmi zajímavé a většinou dost komplikované. Pak jsme si zahráli několik partií šachu. Martin mě trochu učil o celkovém smyslu šachů.
Den předtím jsme večír v čajovně vysvětlil pravidla Liborovi a myslím, že mu to docela dost šlo. Také jsme dostali od jednoho goisty z Karlových Varů knížku Cho Chikuna - Encyklopedia of life and death. Díky moc. Je to skvělá kniha. Obsahuje 3000 tsumego problémů. Jeden jsem pro Vás v Multigo připravil. Nejdříve se pokuste vše sami vyřešit, všechny variace projděte a pak se teprve podívejte na řešení (řešení najdete po kliknutí na obrázek problému). :) ahoj

Čtvrtek, říjen 20, 2005

VIII. schůzka v dobré, milé čajovně

Ahoj, dnes bylo v klubu rušno. Přišli totiž Týnka s Kájou z úterního kroužku a vzali sebou Ondru a Janu, kterým jsem vysvětlil základní pravidlo o svobodách. Týnka s Kájou sehráli několik partií. Pak jsme si zahráli jednu hru s handicapy s Kájou a pak jednu normální (vše na 13x13). Také s Týnkou jsme si zahráli jednu partii. Takhle rušno v klubu už dlouho nebylo :). Večír totiž kolem 10/30 hodin přišel Peta a pak jsme hráli až do 12/30. Bylo to fajn. Mezitím jsem pročítal knížku Tesuji a popíjel bambusový puer. Dobrý čas, díky všem. Ahoj :)

Pátek, říjen 14, 2005

VII. schůzka čtvrteční

Ahoj, dnes večer přišla Drahomíra, nový člen našeho klubu. Vítám Tě :). Nejdříve jsme hráli na 9x9 a projasnili všechna pravidla a pak jsme začali hrát handicapové partie na 13x13. V 8 hodin přišel Peta a zahrál si s Drahomírou také několik handi partií na 13x13. Pak jsme si zahráli rengo - chejnik, Drahomíra (b) - Peta (č) - č+vzdání. Bylo to napínavé, leč Peta si vytvořil obrovské moyo a již jsme nestihli ho nijak zmenšit. Byla to vlastně první partie Drahomíry na 19x19. Tak brzy ahoj :)

Čtvrtek, říjen 06, 2005

VI. schůzka v Dobré čajovně

Ahoj, dnes jsme hráli s Petou takovou bojovnou hru, velmi napínavou.
chejnik (b) - Peta (č) H8 - b+vzdání
Pak jsme zkoušeli zahájení a začátky partií a vysvětlovali si možnosti tahů.
A také se Martin vrátil na víkend z Písku, takže pracoval v čajovně a po 10 hodině si s Petou zahráli.
Martin (b) - Peta (č) - b+6.
Bylo to fajn, díky. ahoj :)