Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pondělí, duben 28, 2008

další týden

Minulý týden se v neděli sešli Milan s Honzou v čajovně, kam jsme pak přišli i my (já a Lenička). Milan proti Honzovi uspěl v H3. Pak jsem s Honzou zkusil H3 já a taky se mi podařilo. Milan vyhrál nad Leničkou a šli jsme domů.
V úterý byla slabší účast, přišel jsem jenom já a Honza, tak jsme zahráli handicapové hry. Bílému se opět podařilo s H4 i H5, což u Honzy nějak začalo vyvolávat deprese, ale hlavu vzhůru, každý jsme měli období, kdy se nedařilo a pak člověk postoupil na vyšší úroveň. A třeba jsem se tak moc zlepšil já ... no, tak to byl asi slabý vtip.
Ve čtvrtek se nám tu konaly cyklistické závody, sice jsem kluky mezi závodícími profíky neviděl, ale do čajovny nikdo nešel.
Tak snad se to příště zlepší, snad by měl už dorazit Aleš a pořádně na nás dohlídnout.
Luboš

Čtvrtek, duben 17, 2008

dubnové schůzky

Minulý týden v úterý jsme měli další nečekanou návštěvu, přijel pan Jecha z Jaroměře. Zahrál si s Milanem, který si ovšem nehrál na uctivého hostitele a porazil jej.
Na druhém gobanu jsem ten večer dostával tvrdé porážky od Honzy. Nejdřív dvakrát s H5, pak i jednou s H2 a až v poslední hře opět s H2 jsem konečně vyhrál. Ten chlapec se nám nějak zlepšuje.
Ve čtvrtek jsme se sešli ve třech, nejdřív jsem opět zahrál s Honzou a tentokrát jsem při H2 uspěl. Pak si hrála Lenička s Honzou a Honza v obou partiích s přehledem zvítězil. Nakonec jsme hráli polorengo L+L vs. Honza a podařilo se nám zabít mu skupinu a Honza vzdal.
Tento týden v úterý jsme opět byli tři. Nejdřív jsme hráli s Milanem, nepodařilo se mu ožít v mém moju a nebylo třeba počítat. Pak přišel Peta a zahrál s Milanem - vyhrál Milan. Pak šel Milan domů a tak jsme hráli s Petou, byla to hra , kde jsme oba dost zmatkovali a vedení se přelévalo ze strany na stranu a měl jsem štěstí, že na konci bylo na mojí. Pak jsme vyzkoušeli rychle ještě jednu, ale už bylo moc hodin, tak jsme to nedohráli.
Ve čtvrtek jsme se nesešli.
Ahoj Luboš

Úterý, duben 08, 2008

Týden plný her

Už minule jsme psali, že se objevil Aleš a zůstal celý týden. V úterý přišli i všichni ostatní a to způsobilo, že jsme zaplnili přední místnost v čajovně a hráli na 3 gobanech. Sehráli jsme toho tolik, že si to ani nemůžu pamatovat. Nakonec se jim ještě nechtělo jít spát a tak jsme ještě zašli do Tenisu, kde Peta hrál s Milanem hodně bojovnou partii (několikrát se průběžné vedení na gobanu dramaticky naprosto otočilo) a my ostaní hráli rengo Aleš+Lenička vs. Luboš+Honza.
Ve čtvrtek jsme se sešli opět, tentokrát v Evropě, Lenička porazila Honzu, napodruhé jí to ovšem oplatil; a mě Aleš několikrát vyškolil ať již s H5 nebo s komi -50, doufám, že je to tím, že on se zlepšil a ne naopak.
Pak jsme ještě zašli v pátek do D29, kde mě zase Aleš rozdrtil s H5, pak v rovném polorengu Aleš+Lenička vs. Luboš, pak mi dali H2, ale začátek jsem tak po... (ehm, byl jsem ze svého zahájení velmi roztrpčen),že jsem vzdal a až napodruhé zase s H2 jsme hráli jakž takž vyrovnaně a pak přehlédli po vyplnění neutrálů moji možnost útoku a nepobránili, tak jsem konečně taky ten den něco vyhrál.
Tím se ovšem Alešova návštěva uzavírá a příště až se vrátí ze zahraničních studií definitivně, takže jsem zvědav, jak hojná bude účast v následujících týdnech.
Luboš