Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pátek, červen 29, 2007

Rengo ve francouzske

Ahoj, včera jsme hráli já, Luboš, Lenka  a Peta ve francouzské hospůdce. Partie Aleš-Luboš H3 -  b+vzdání. Aleš - Lenak H8 - b+vzdání. Pak rengo Luboš vs Lenka, Aleš H2 - č+24 bodů. Moc hezká hra. Žádné velké zvraty, koncovka začala brzo :). Peta vs Luboš (č) - č+vzdání - zajímavé momenty - rozhodlo ko na první linii (které si bílý nemohl dovolit) - pozor na něj :). Pak rengo Peta, Luboš - Lenka, Aleš H2 - č+4 body. Vyrovnaná pěkná hra. Mějte se hezky ahoj Aleš

Čtvrtek, červen 28, 2007

Rengo v Evropě

Ahoj, v úterý jsem se zastavili v Evropě a zahráli si Rengo v tomto složení - já, Lenka(A) vs Luboš, Michal(B). Hráli se dvě hry. Obě byly velmi vyrovnané a obě skončily rozdílem 4 či 5 bodů v prospěch týmu A. V mezidobí her jsme si vysvětlili joseki při vpádu na sansan (3-3) s variantou dvojitého hane. Mluvili jsme též o tom, že někdy je nutné hrát pevně a někdy zase lehce. Peta byl v Broumově, rozebírali jsem hru večír na internetu (porazil 7kyu, super :)).

Rád bych také poděkoval rodině Kavalířů za převzetí goistických odpovědností :). Lenka povede příští rok kroužek Go v Alfě, děti se na ni moc těší (se mnou se juž bardzo nudzi). Luboš by zase vedl klub v čajovně a půjčoval knihy a staral se o kontinuitu schůzek. Takže díky moc.

Na víkend se chystá buď cesta na turnaj do Jeseníku (Luboš a Lenka) a nebo cesta do Mníšku u Liberci na návštěvu ke kamarádovi Petrovi a velkému goistovi Onemovovi. Hezké prázdniny Vám všem.

Blíží se také turnaj v Pardubicích. Pravděpodobně se ho zúčastní Lenka, Luboš a Peta. Všem novým zájemcům vřele doporučuji. Bude v našem městě hrát opět jeden z nejsilnějších hráčů v Evropě - Rumun Christian Pop.

Úterý, červen 26, 2007

Před prázdninami

S Petou jsme hráli dvě hry. V první hře se jsme se střídali v zajímání, nejdřív jsem mu zajal roh, pak mi Peta sebral několik kamenů v jiném rohu a tím mi ohrozil celou velkou skupinu, ale nějak toho nevyužil a nakonec si nedal pozor a zahynula mu taky docela velká, takže vzdal. Ve druhé hře jsme si vytýčili ohromná území, já měl sice o trochu větší, ale Peta mi tam ožil s malou skupinkou a když jsme to spočítali tak vyhrál o 4 body.
Takže tentokrát 1:1 a vítězná barva večera byla bílá. (Luboš)

Středa, červen 13, 2007

Červnové dny

Ahoj, včera jsem se sešli v tomto složení - já, Lenka, Luboš, Michal a Martin (který byl ale panem čajovníkem, takže hrát nemohl). (Peta hrál s Martinem včera). Sehráli jsme každý s každým. Luboš - Michal H9 - b+0,5 bodu. To byla nejtěsnější partie. Mě porazila Lenka s H9 o 62 bodů. Nabádal jsem Lenku, aby byla skromná a nikomu se o mojí porážce nezmiňovala, ale neprošlo to :). Michal se mnou hrál s H9 pěknou zajímavou partii a Luboš mě s H5 porazil v partii, kde rozhodla bitva o střed. Z čajovny jsem zašli ještě do Evropy a zahráli 2 rengo hry. Já, Lenka vs Michal, Luboš (obě rovné hry). Kluci nás porazili v obou hrách, ale vždy v koncovce. Hry to bylo zajímavé a velmi vyrovnané. Tak se mějte fajne. Ahoj Aleš

Pátek, červen 08, 2007

Nové knihy - nové myšlenky :)

Ahoj, rád bych Vás informoval, že v knihovně klubu přibyly krásné nové knihy - najdete je v obrázcích s krátkým popisem - jsou v čínštině - autory knih jsem zatím nerozluštil :). Takže půjčujte :).  V úterý jsem hráli s Martinem s H9, byla to hezká hra. Příští týden se již zase všichni sejdeme. Mějte se fajn. Napadlo mě, že bychom si mohli vyhradit třeba 1 hodinu, kde bychom rozebírali předchozí naše partie a učili se spolu, hmm? :)
Ahoj Aleš