Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pátek, říjen 26, 2007

úterý i čtvrtek

Tento týden jsme se tradičně sešli v úterý a zahráli si. Ale už uplynul nějaký čas a pracovní vytížení bylo poměrně velké, takže si už nepamatuju všechny podrobnosti. Pamatuju si, že s Petou jsem chtěl hrát s jinými kameny, ale on je citově svázaný se svými skleněnými, takže odmítnul, ale stejně jsme magii popisovanou minule zlomili. Nejdříve jsem měl bílé já a to jsme tradici dodrželi, protože černý na začátku udělal invazi, kterou bílý umrtvil a s takovým hezkým počinkem na začátku už bílý jenom pobetonoval ... a málem mu to nestačilo, protože vyhrál jen o 5,5 ( v podstatě o komi). Ale pak to přišlo, Petovi se nějak nezadařilo s bílými kameny, takže po dlouhé době v našich hrách vyhrál černý. A stihli jsme i třetí hru, kde měl černé Peta a opět zvítězil černý, to si pamatuju, že jsem se na to od začátku nějak nesoustředil, dělal nesmyslné tahy a časem vzdal.
Milan s Honzou zahráli dvě rovné hry, kde v první překvapil Honza a vyhrál, ve druhé si to Milan už pohlídal a nedal Honzovi šanci.
Na začátku než přišel Honza a Peta jsem ještě hrál s Milanem H4 (nebo H5?) a černý si nechal umrtvit hodně velkou skupinu a díky tomu bílý vyhrál o 30, ale kdyby si to černý pohlídal, asi by bílý neměl šanci.
Ve čtvrtek se nejdříve sešli Lenička a Honza a Lenička dvakrát vyhrála o 20. Pak jsem přišel z práce a zahráli jsme rengo Luboš a Honza vs. Lenička s H5, Lenička už byla asi unavená a nesoustředěná po předchozích dvou výhrách, takže jsme jí těžce porazili. Ale hlavu vzhůru, to se stává a takové rengo je divočina.
Leničce také patří poděkování za prezentaci hry GO a kroužku při DDM Alfa na výstavě Naše dítě . Vysvětlovala pravidla, radila zájemcům při hraní a rozdávala letáčky a komixová pravidla, která jsme dostali od agentury PromoGo. Uvidíme jestli, resp. doufejme, že se najde dostatečný počet zájemců a kroužek se ještě letos otevře.
Luboš

Pátek, říjen 19, 2007

V úterý jsme se zase sešli na pánské jízdě v čajovně

Přišel jsem sice trochu později, ale Milan s Honzou teprve začínali, takže jsem se ještě vmísil, abychom si radši dali rovnou než handicapovou hru a zahráli jsme poloviční rengo Milan (b) vs. Honza+Luboš (č) - č +20, Milan nám nechal příliš velké moyo, pak se tam sice snažil ožít, ale povedlo se mu to po chybě černých jenom částečně (určitou část dokázal spojit se svou skupinou, ale základ jsme ubránili).
Mezitím přišel Peta a hrozně kibicoval, aby nám pomohl hru ukončit, ale možná to bylo spíše kontraproduktivní, protože po jeho hláškách, že vidí možnosti pro bílého se Milan vždycky dlouze zamyslel :-)).
Pak chlapci hráli Milan vs. Honza s H4, kde bílý zajmul velkou skupinu a vyhrál asi o 90.
A my s Petou jsme hráli dvě hry, kde zase tradičně obě hry vyhrál bílý. V první je měl Peta a od začátku měl nějak víc a hrozně mě tlačil, no a když jsem ve střední hře trapně přehlídnul odstřihnutí asi deseti svých kamenů, tak to byl jasný signál ke vzdání. Ve druhé jsem měl výhodu bílých kamenů já a tak jsem se od začátku mohl bavit chybami černého, něco jsem zajal a vybudoval větší území a stačilo to na pohodovou výhru asi o 30.
Myslím, že pro příště bychom měli hrát s jinou soupravou, nechce se mi to hledat, ale za posledních 20 večerů hraní s Petou jsme snad minimálně 15 krát skončili remízou, kdy si oba vyhrajeme s bílými. Pravděpodobně s nimi někdo musel provádět nějaký magický rituál, jinak to snad není možné vysvětlit.
Milan povídal, že na KGS chatoval s nějakým hráčem z Pardubic a přesvědčoval ho, aby si někdy přišel zahrát. Pán si prý myslí, že jsme nějaká skupinka rozjívené mládeže a že by se k nám nehodil. Ha ha ha, pár studentů tu sice máme, ale třeba já nebo Peta jsme už usedlí, ženatí, skoro bezvlasí ... psychicky možná na úrovni batolete, ale fyzicky je to už horší :-))).
Ve čtvrtek jeli Milan a Peta na výlet do hlavního města, já se stále nemůžu zbavit nemoci, Honza se neozval, takže jsme se nesešli.
Tak příště Luboš

Pátek, říjen 12, 2007

týden remíz

Ačkoli mě ani po třech týdnech stále nechce definitivně opustit nachlazení, na večerní go zajdu a tak jsme se sešli v úterý s Milanem a ve čtvrtek s Petou.
První hru s Milanem s H4 se mi povedlo zabít až moc černých skupinek, ale v následující s H5 jsem už takové štěstí neměl, naopak mi on dokázal rozdělit zárodek velkého bílého území, kdy jsem sice oči pro obě části našel, ale ztráta to byla velká a černý vyhrál asi o 12, takže se příště vrátíme ke čtyřem handicapům.
S petou to byly velmi divoké hry, kde mnoho skupinek po gobanu toužebně hledá oči. V první hře s bílými se mi povedlo zničit jednu z velkých černých skupinek a černý vzdal. Ve druhé hře s černými opět zahynula jedna velká černá skupinka, takže tím bylo také rozhodnuto. S Petou jsme se včera vrátili k našim poměrně obvyklým výsledkům, kdy vyhrávají bílé kameny a naše minisouboje končí 1:1.
Abych nezapomněl, je třeba na našem webu pochválit Tukana za jeho vynikající výsledky na turnaji PGEC v Bratislavě, kde získal 5 bodů ze 6 her.
Tak ahoj do příště, Luboš

Pátek, říjen 05, 2007

a začal říjen

Počasí už začíná stát za nic, takže se můžeme vrhnout naplno do hraní. Jenom kdyby sloužilo i zdraví, kterému to podzimní počasí taky nesvědčí. V úterý se sešli Milan s Petou a zahráli pár her s H4 a zkoušeli i rovnou, ale v ní ještě Milan na Petu nestačil, zatímco s H4 ho běžně poráží.
Ve čtvrtek jsme se sešli Milan, Lenička a Luboš.
Nejdřív hrál Luboš (b) s Milanem s H4, černý byl zpočátku hodně agresivní, ale bílý udržel své kameny živé, což se nepovedlo jedné hodně velké černé skupině, což je pro bílého v handicapové hře moc hezký počinek do začátku, takže docela brzo bylo rozhodnuto, ale stejně jsme to dotahali až do konce, bílý si ucpal co potřeboval, trochu poredukoval černá území a počítat nebylo třeba.
Pak hrál Milan (b) s Leničkou s H4, kde se na začátku taky rychle dostali k bitkám, které vyhrál bílý, ale stále o výsledku nebylo ještě rozhodnuto, bílý dalšími tahy stále po bodících (už ne velké rozhodující bitvy, jenom takové lokální přestřelky na hranicích území) získával a nakonec měl o 19 více.
Pak už jsme se rozešli k domovům.

Úterý, říjen 02, 2007

poslední čtvrtek v září

V posledním týdnu září jsme se sešli už inovovaně ve čtvrtek, ale zrovna tento týden to nebylo úplně šťastné, protože v pátek byl svátek a tak někteří už vyrazili na prodloužený víkend. Taky v čajovně bylo hodně plno. A vzhledem k tomu, že už uběhl nějaký čas, tak si ani nevzpomínám na detaily.
Lenička hrála v Honzou dvě hry, první vyhrála a druhou prohrála, v prvním případě to bylo relativně vyrovnané a výsledek byl asi o 20, ve druhém případě Lenička nechala Honzu vybudovat veliké moyo a pak z frustrace, že už se s tím nedá nic dělat, mu nesebrala skupinku v rohu, která dlouhou neměla ani jedno oko (jenom asi tak 5 falešných ... pak jedno pravé a ... pak dvě pravá) a vzdala.
Pak jsme dali jednu hru Luboš vs. Honza s H9, která byla ke konci opět hodně vyrovnaná a bílý těžce dotahoval počáteční náskok černého, ale nakonec se mu povedlo a vykouzlil o pár bodů (5 nebo 6?) víc.
Nebyli jsme sami, kdo v čajovně hrál go, byla tam další dvojice lidí, kteří si půjčili soupravu a hráli. Bohužel jsou z Litomyšle, takže naše řady nerozšíří. Ale někdy by si mohli přijet zahrát.