Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Čtvrtek, červenec 19, 2007

úterý - horký den, ale v čajovně byl chládek

Po extrémně horkém dni a organizačních zmatcích mě Peta dovezl do čajovny tak okolo půl osmé. První hru jsem měl černé a vypadala docela vyrovnaně, až do doby než jsme to spočítali a zjistili, že Peta s komi vyhrál o 15. Druhou hru s bílými jsem rozehrál příšerně, situace byla zralá na vzdání, ale Peta mě nějak nechal taky něco vybudovat a dohánět ztrátu, že jsem nakonec vyhrál o půl bodu. Takže zase 1:1 a zase vyhrávali bílí. Pak už zavírali, tak jsme jeli domů.

Pondělí, červenec 16, 2007

čtvrtek až sobota

Nějak nestíhám popsat všechny aktivity, tak alespoň dodatečně. Ve čtvrtek jsme se pozdě večer sešli ve francouzké vínové hospůdce a zahráli 2 hry Luboš vs. Peta 1:1 (první hřa byla hodně vyrovnaná a bojovná, měl jsem štěstí a vyhrál s bílými o 3 body; druhá hra byla méně zajímavá, kupodivu jsem docela o hodně vedl, ale ke konci Peta zkusil ze zoufalství oživit svoji mrtvou skupinu a já to pokazil tak důkladně, že nejenže ožil, ale ještě mi přitom vzal moji skupinku v rohu, takže o 30 vyhrál) a jednu hru Michal (č) vs. Lenka (b): č vzdáním, kde taky Lenička suveréně vedla a pak to ke konci totálně zkazila. V pátek přijel Jindra s Evičkou a Mikulášem na turnaj a ubytovali se v našem pokoji pro hosty. S Leničkou jsme se na ně byli podívat v ideonu a děti se statečně potýkaly s ukrajinskou převahou na turnaji (přijelo asi 40 hráčů, převážně dětí z Ukrajiny). Jindrovi se na turnaji moc nedařilo, ale zato důkladně ukojil svoji touhu navštívit čajovnu (u nich v Jeseníku prý takovou atrakci nemají), takže jsme tam s nimi byli v pátek i v sobotu večer. Hráli jsme tam různé hry i go. V rovné hře jsem porazil Evičku i Mikuláše, takže bych na turnaji mezi ukrajinci asi taky docela zabodoval, ale to jsou dohady - škoda, že je tento turnaj pro mě časově ne moc vhodný. Lenička porazila Evičku, takže se potvrzuje její zlepšení.

Středa, červenec 11, 2007

úterý v čajovně

První na schůzce byl Milan, který právě končil v čajovně šichtu. Tak jsem si s ním zahrál s H9, ale neměl jsem šanci a vzdal jsem. Mezitím přišel Peta a hrozně ho bavilo komentování našich tahů. Pak jsem s ním dal dvě hry, kupodivu jsem obě vyhrál, první s bílými asi o 10 (i s komi) a druhou po lítých bojích asi o 30 díky tomu, že se mi povedlo zajmout velkou cca 30 bodovou skupinu, on mi zase vlezl do jasně mého rohu a vytvořil v něm seki (škoda, 10 bodů v tahu). V průběhu hraní přišla Lenička, tak jsme zahráli rengo L+L vs. Peta, ale dal nám jen dva handicapy, vytvořil velkou teritoriální síť a nedovolil nám v ní ožít, takže asi o 30 vyhrál. Mezitím se Milan vrátil do pracovního procesu, takže nás při odchodu zkasíroval. Domlouvali jsme se, že snad vyrazíme hrát i ve čtvrtek, ještě se domluvíme. A nakonec jedna horší zpráva, Peta si na víkend našel nějakou jinou práci a na turnaj nejde. Takže to vypadá, že na pardubickém turnaji pardubický klub nebude mít mezi hráči zastoupení.

Pátek, červenec 06, 2007

Tahové Go a Czech Open 2007

Ahoj, rád bych Vás informoval, že islandský klub otevřel vlastní malý server na tahové go. Najdete ho na http://dreki.igo.is/ Zatím tam hraje 6 Islanďanů a 1 Polák a já. Myslím, že by to byla dobrá varianta pro Vás pro všechny (zvlášť pro Luboše, který nemá v práci javu). Nenechte se odradit podivnou češtinou. V nastavení lze změnit na 
perfektní angličtinu.

Příští víkend (13-15. 7.) se v Pardubicích uskuteční v rámci Czech Open 2007 Go turnaj s velmi dobrým nasazením. Peta se chystá, Luboš s Lenkou možná také. Účast přislíbil rumunský hráč Christian Pop 7dan. Jindra s dětmi z Jeseníku také přijede. Držím všem palce a přeju hezký turnaj :) Ahoj

Středa, červenec 04, 2007

úterý ve francouzké a v čajovně

Včera se nejprve sešli Michal s Alešem ve francouzké hospodě, kde zahráli dvě hry s H9, obě vyhrál bílý asi o 30 bodů a ještě stačili propagovat go u slečen od vedlejšího stolu. Pak jsme přili já a Lenička a zahráli jsme si tradiční rengo Luboš+Michal (č.) vs. Aleš+Lenka(b), celkem tradičně nás hrozně drtili, ale po fatální chybě v koncovce vyhráli černí vzdáním. Pak přišel i Peta a přemístili jsme se do čajovny. Michal si odskočil do práce a už se ke hraní nedostal, spíše ho lákaly ty známé z hospody, které se z ní přesunuly do letního kina, kam i on poté také zamířil. No, uvidíme kolik nových členek klubu příště přiláká. Aleš si s Petou dali bleskovku s H5, která skončila vzdáním černého. Pak hrál Aleš dvě instruktážní partie na fuseki s Leničkou, po nich se na něco vymluvil a také zmizel ... že prý je něco v televizi, ale jestli si nevymýšlel, a pak už jsme tam zbyli jenom ženatí (vdaní). Tou dobou už mě Peta porazil s černými kameny o 10 a pak jsem mu vzdal další hru, když jsem měl černé já - doufejme, že mě poslední dobou poráží z toho důvodu, že se hrozně zlepšil a ne, že já hraju takovou tužku; vzhledem k tomu, že se za týden chystá na pardubický turnaj, bylo by to dobré znamení. Aleš turnaj hrát nebude a já jsem stále na pochybách a pohled na listinu přihlášených mě od účasti spíše odrazuje. Pak již byl čas k odchodu domů.

Úterý, červenec 03, 2007

Aleš mi zpřístupnil přispívání na web, tak to jsem tedy zvědavý, jestli to bude fungovat.