Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Čtvrtek, říjen 26, 2006

Rengo

Ahoj, v úterý jsme se sešli já, Luboš, Lenka a Vláďa. Hráli jsme moc zajímavé rengo hry. Já jsem hrál s Lenkou (jako vždycky) proti Lubošovi a Vláďovi. Ale to už jsme pak nebyli v čajovně nýbrž v divadle 29, v jejich kavárně s červeným stolem. Dříve v čajovně jsme hráli jen proti Lubošovi a jednou jsme ho pěkně porazili, jednou jen tak tak, že utekl z veliké porážky. V divadle jsme zahráli dvě hry a nedali jsme Lubošovi a Vláďovi moc šancí, Lenka hrála bezchybně, v těžkých chvílích se rozhodovala pro brilatní tesuji, znalecky ubírala svobody, kdy bylo potřeba a bránila naše skupiny v případě ohrožení. Byla to opravdu radost se podívat. :) Pokud to vypadá, že píši, příliš zaujatě, přeci jenom je nutno podotknout, že i soupeři zahráli krásné tahy a teprve jejich hrou byly partie zajímavé a napínavé.
Díky a dnes ve čtvrtek jdeme (asi) do Evropy nebo ke Kohoutkům, kdyby něco, zavolejte. Ahoj

Čtvrtek, říjen 19, 2006

U kohoutků

Ve čtvrtek jsme se sešli já, Jindra a Luboš u Kohoutků. Luboš a Jindra sehráli dvě delší partie, jednu jsem zaznamenal téměř celou do notebooku (s H9), kterou Luboš o 6 bodů vyhrál. Gratuluju. Pak jsem hrál s Jindrou já dvě partie, obě jsem vzdal. Bylo to napínavé :). Ať se daří ahoj Aleš

Úterý, říjen 17, 2006

Návštěva z Jeseníku

Ahoj, v úterý k nám na návštěvu do Pardubic přijel Jindra z Jeseníku. Prý bude jezdit vždy na 14 dnů, neboť tu studuje. Přišel též Luboš a Lenka a já. Sehrál jsem s Jindrou partii a pak jsme zahráli rengo já, Lenka vs. Luboš, Jindra. Partie to byla zajímavá, nakonec jsme vzdali.

Středa, říjen 11, 2006

Luboš píše z čajovny

Když jsem po šesté hodině přišel do čajovny, tak mi pan čajovník
>oznámil,
že Aleš tu byl okolo poledne, ale simuluje nějakou nemoc a večer nedorazí.
S Péťou jsme si chvilku nějak nebrali telefon, ale nakonec jsme se domluvili, že přijde klasicky na osmou, což ale za pár minut SMS zprávou po rodinné poradě zrušil. Tou dobou jsme již měli s Leničkou objednán čaj, takže jsme se rozhodli, že zůstaneme a zahrajeme si. Knihovnička je přestěhována, nyní leží hrací souprava na zemi ve spodu knihovničky vedle záchodů a byla trochu zaprášená. Ale oklepal jsem goban a dali jsme se do hraní. První hra byla s H5, Lenička mě chtěla porazit takový způsobem, že mi pobere všechny kameny a na budování území a bránění vlastních skupin moc nereflektovala. Jenomže mě se podařilo zachránit své kameny a pobral jsem většinu černých, takže bylo záhy rozhodnuto. Druhou hru (také H5) hrála Lenička uvážlivěji, lépe zajišťovala území, přesto jsem nakonec měl
56,5 bodu více. Třetí hra byla H7 a Lenička se vrátila k taktice z první hry, vytvořila si mnoho slabých skupinek o 1 či žádném oku a opět to s černými špatně dopadlo. Doufám, že jí to nevezme chuť a ještě si někdy zahraje. S Alešem hrává vyrovnanější partie a víc jí ta hra baví než se mnou. L.
(Byl jsem doma a na kgs jsme s loski sehráli moc fajn partie, ahoj všem. Aleš)

Úterý, říjen 03, 2006

První úterý

"Aleš přišel na schůzku včas, ale v čajovně nebyl úplně osamocený, protože si zapnul notebook. Když přišel Luboš, tak si na počítači generoval náhodná seskupení znaků. Ten má tedy koníčky. Sice něco říkal o islandštině, ale kdo by mu věřil, že?
Pak počítač sbalil a rozbalil goban a začali hrát. Protentokrát bez handicapů (L-č, A-b), což je docela v pohodě, protože Luboš jakožto slabší hráč nemusí mít pražádný stres z výsledku, kterýžto je přece předem jasný. I s nějakými Alešovými radami byla hra na počátku poměrně vyrovnaná, když přišla Lenička a hra se změnila v rengo. Rengo hry Aleš s Leničkou proti Lubošovi bývají docela zajímavé, vyrovnané a v koncovce zvítězí Luboš. Tak se stalo i tentokrát.
Pak jsme si zahráli trochu piškvorek a v tom přišel Péťa. Ten si na začátku zahrál s Alešem rychlou rovnou partii (nepamatuju si přesně, ale asi měl Aleš černé a Petr bílé), které L+L přihlíželi a pozorovali marný Petrův boj.(pozn. Aleše - Petrův útok byl velmi silný. Díky jednomu přehlédnutí jsem skupinu zachránil. Jinak bych vzdal :).) Některé skupiny se mu podařilo oživit, některé ne. Každopádně územíčka měl minimálně.
Pak se Petr s černými kameny s vervou vhnul do boje s Lubošem, který rozehrál partii opravdu příšerně. Záhy chtěl vzdát, ale Aleš s Petrem mu to rozmluvili, že se s tím dá ještě něco dělat. Inu, Luboš se pokoušel útočit, něco se mu povedlo, Péťa ukolébán vedením taky něco lehkomyslně pustil a nakonec bílý ke svému velkému překvapení vyhrál cca o 40. Ikdyž ten konec by opravdu divný, protože jsme oba považovali pár bílých kamenů za mrtvé a při sbírání zajatců se ukázalo, že jsou živé a po dohrání způsobily velký obrat ve středu gobanu.
Pak jsme zahráli rengo L+L proti Péťovi s H4. Hra byla vyrovnaná, skoro spíše černí vedli, ale chyby v koncovce způsobily výhru bílého (černí před počítáním vzdali).
To už bylo po desáté hodině a byl na čase zamířit k domovu.
Ještě před odchodem Luboš zjistil, že mu někdo položil na popruh od tašku židličku. Zjistil to bohužel tak, že si chtěl vzít tašku a židlička poskočila. Bohužel tato dosud nicotná příhoda není tak zanedbatelná, protože na židličce byl stále tácek s Leniččniným čajem. Střepy se uklidily, nebyl přítomen majitel, takže dořešení odsouvá na příští týden, ale Lubošova nálada byla silně pošramocena."

L.

Neděle, říjen 01, 2006

Schůzky budou v tomto roce v ÚTERÝ :) OD 17,30

Přátelé :). Přesunujem schůzky ze čtvrtka 18 hodin na ÚTERÝ 17,30. Stále v Dobré čajovně. Těšíme se na Vaši návštěvu. Zveme všechny, kteří by se rádi naučili hru Go :)
. Již toto úterý :). Ahoj ahoj Aleš