Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Středa, srpen 31, 2005

středa v kavárně Evropa

Ahoj, ve středu jsme se sešli já (chejnik), medvěd, Martin, Petr, Pavla a nový člen klubu Ota. Vítej Oto v Go klubu. Nejdříve jsem vysvětlil pravidla Otovi a pak jsme sehráli několik devítek. Pak jsme hráli s Martinem a trochu si vysvětlovali fuseki.
Zahráli jsme také Rengo - já, Petr, Pavla (b) - Martin, medvěd, Ota (č) - č+14
Byla to napínavá a zajímavá hra, každý měl na tah 10 sekund.

Neděle, srpen 28, 2005

Kalkata fest

Martin, Petr(buben) a já(medvěd) jsme navštívili Kalkata fest a nezapomněli jsme s sebou vzít Go. V prostorách stanu Dobré čajovny jsme sehráli mnoho partií. Později se přidal i čajový tovaryš Areek který hrál předtím Go jen jednou v životě a hned v první partii mě porazil :) Také sem zde potkal kamaráda Hráška, kterého znám mnoho let, ale vubec jsem netušil že hraje už 4 roky Go. Hned jsme rozehráli partii, ale bohužel jsme ji nedokončili. Celý festival byl z mého pohledu v náramné pohodě, takže jsem si ho pěkně užil a samozřejmě k tomu přispělo i Go..

Časopis o Go v japonštině


Petr, tzv. kocour, nám přivezl z Japonska časopis o Go. Bude možné si ho vypůjčit v knihovně. Obsahuje rozbor čtyř partií z NHK turnaje, jednu velmi zajímavou jsem jako ukázku oskenoval. Pak je tam malá knížka zabývající se správným spojením, tsumego, a jiné. Další ukázky : tsumego partie1 partie2

Středa, srpen 24, 2005

Návštěva Tukana v Praze


Ve středu jsem zajel do Prahy a tam jsme se v literární kavárně na Karláku sešli s Tukanem kolem 10 hodiny. Tukan se stal čestným členem našeho klubu, třebaže je z Prahy. Sehráli jsme dvě partie na novém dřevěném gobanu, hráli jsme 5 hodin. Výsledky partií -
Tukan (č) - chejnik (b) - b+55,5
Tukan (č) - chejnik (b) H5 - č+10,5

Pondělí, srpen 22, 2005

Kroužek Go pro děti v DDM Alfa

Ahoj, jak to tak vypadá, tak povedu kroužek Go pro děti v DDM Alfa v Pardubicích. Tímto zvu všechny děti školního věku do našeho kroužku. Těším se na Vás. Bližší informace o místě a času konání kroužku ještě napíšu. ahoj chejník
Zde je odkaz na stránky kroužku.

Neděle, srpen 14, 2005

Sobota večer v Biu

Aby byla trošku změna, tak jsme nenavštívili kavárnu Evropa ani Dobrou čajovnu ale hospůdku Bio Hazard :) Nejdříve Aleš vysvětlil pravidla kamarádovi Jamesovi a pak jsme střídavě hráli.

Pátek, srpen 12, 2005

Pátek večír

Ahoj, sešli jsme s já, Medvěd a Peta. Byla to paráda. Nejdříve jsme hráli já s Medvědem malé 9x9 se čtyřmi handicapi. Nejdříve jsem vzdal a pak mi v druhé hře Medvěd sebral veškeré kameny na desce. (je to tak). Ostatní partie budu zaznamenávat stručným zápisem, neb by to čtenáře nemusilo bavit :). Tedy -

Medvěd (č) - Peta (b) - H 5 - č+ 20
Peta (č) - chejnik (b) - H 8 - č+vzdání
Peta (č) - Medvěd, chejnik (b) - H 3 - b+30
Medvěd (č) - Peta (b) - H3 - č+30
Peta (č) - chejnik (b) - H 8 - b+20
Medvěd (č) - Peta, chejnik (b) - H 8 - b+30
Hráli jsme v kavárně Evropa dobrých 5 hodin. Našemu klubu napsal také klub Brno, aby uvedl na svých stránkách odkazy na náš klub. Díky.

Čtvrtek, srpen 11, 2005

Ve středu v kavárně Evropa

Ahoj, ve středu jsme se sešli s Medvědem v kavárně Evropa. Stihli jsme dát dvě partie, než přišel Martin. Martin s Medvědem si zahráli partii se 7 handicapy, skončila těsným výsledkem. Pak přišel Petr, hned jsme si zahráli pěkné hry. Na večír přišel Tomáš. Vítáme Tomáše do našeho klubu. :) Zahráli jsme hry na zajímání kamene a ukázali si schody a síť. S Petrem a Medvědem jsme hráli až do 11 hodin. Tedy dobrých 7 hodin s Go v kavárně Evropa. Super :)

Středa, srpen 10, 2005

Úterý - čajovna a kgs

V úterý jsem se zastavil v čajovně za Martinem, sehráli jsme spoustu her na 9x9. Martin mě v první hře o 1 bod porazil. Gratuluju. :) A jednu hru s handicapem na 19x19. Večír jsme pak pokračovali s Medvědem na kgs další kolo handicapových rychlejších her ( za dva dny 10 partií). Po partii jsme rozebrali důležité okamžiky hry. Hodně zdaru Všem.

Neděle, srpen 07, 2005

Neděle v Evropě - Tsumego

Ahoj, tak jsem byli v neděli v kavárně Evropě. Nejdříve jsme řešili značné množství problémů života a smrti - tsumego. Bylo to docela zajímavé. Pak hrál Martin s Medvědem, pak já s Medvědem a pak já dvě hry s Martinem. Martin přinesl také ukázku, jak bude vypadat malý goban 9x9 a tu přikládám.

ODDÍL GO TJ SLOVAN KARLOVY VARY

Našemu klubu napsal Slovan Karlovy Vary pěkný dopis. Prosím čtěte se mnou -

Od 1. září startujeme novou celostátní ročníkovou soutěž - jmenuje se Českomoravská liga klubů (ČMLK). Je možné do soutěže vstoupit ve třech rovinách: jako pořadatel turnaje, jako klub go a také jako hráč go. Podrobnosti najdete na našich webových stránkách: http://www.ddjd.cz/go v odkazu ČMLK. Budeme jen rádi, pokud se soutěže ČMLK zúčastníte také, ať už jako hráči (účast hráče je zdarma a počítá se automaticky účastí hráče na libovolném turnaji ČMLK), nebo jako klub (je nutné složit startovné za celý klub ve výši 500 Kč na celý ročník 2005-2006) nebo dokonce jako pořadatelé turnaje (platí se 500 - 2.500 Kč podle počtu hvězdiček, neboli kategorie turnaje).
V každém případě držíme rozvoji go v Pardubicích palce :)

Díky za přání. Až se sejdeme všichni, musíme probrat, jak se přihlásíme... ahoj chejník

Play Go in Different Ways

Playing Go in different ways helps you Teach Yourself Go

 • Play Go variants that make you better player in normal Go
 • Play different sized boards
 • Play different openings from your usual
 • Play the same opening until you learn it well
 • Play different styles (ex. conservative if you usually fight)
 • Play different people from your usual opponents
 • Play in person instead of on Go servers or vice versa
 • Play slower games instead of faster or faster instead of slower.
 • Play fast games as a beginner. In the future you will be able to quickly notice good and bad moves.
 • Play as White against a stronger player
 • Play with and against Free Handicaps placed anywhere
 • Play even games against a stronger player instead of handicaps or vice versa
 • Play unrated games instead of rated for a change
 • Play team Go or Rengo
 • Play handicap games against weaker and stronger players
 • Play as white and black
Toto jsem našel na internetu na http://senseis.xmp.net . Velmi se mi tato myšlenka zalíbila, proto jsem ji sem raději napsal pro Vás pro všechny.

Sobota, srpen 06, 2005

Sobota - fuseki + kroužky v DDM

Ahoj, dnes jsme s Martinem probírali fuseki. Pak jsme přehrávali joseki s komoku, a joseki, kde černý hraje po druhé. Popíjel jsem železnou bohyni. Pak jsme si zahráli dvě hry bez handicapu a rozebírali jsme fuseki. Všem přeji dobrý čas :) chejnik
Dnes jsem také napsal do dvou DDM v Pardubicích, zda-li bych mohl vést kroužky Go pro děti. Doufám, že se to podaří.

Středa, srpen 03, 2005

glGo v češtině

Ahoj kamarádi. Přeložil jsem glGo program a nová verze už bude plně v češtině. GlGo je 2D a 3D klient pro IGS a SGF editor. Slouží také jako správce her. Je fajn. Najdete ho na adrese http://www.pandanet.co.jp/English/glgo/index.html.
Další program pro IGS, který jsem přeložil je qGo - na adrese http://qgo.sourceforge.net. Tento program je trochu jednodušší, ale má navíc jednu zajímavou funkci - promítání her.

Úterý v čajovně

Ahoj, včera v čajovně bylo opravdu rušno. Vítáme Petra, nového člena našeho klubu. Nyní má náš klub pět členů. (chejnik) Hrál jsem dvě rychlé hry s Medvědem, jednu hru s Martinem, pět her na 9x9 s Petrem a jednu hru s Petou s osmihandicapem. Také jsem pozoroval část hry Peti a Martina, kde Martin vyhrál. Peťa také hrál s Medvědem. Ke konci večera kolem půlnoci jsme si zahráli já s Petrem proti Martinovi Rengo. Martin nás pěkně s klidem porazil, zatímco Peta a Medvěd nás mohutně povzbuzovali. Medvěd s Martinem hráli až do půl druhé do rána a slyšel jsem, že to byly pěkné vyrovnané hry. Ahoj :)


Úterý, srpen 02, 2005

Go kongres v Praze, šesté kolo

Ahoj, v pondělí jsem navštívil šesté kolo Go kongresu. Pozoroval jsem hru Alexandra Dinnersteina na první desce proti Park, Jong-Wook z Koreje. Tuto hru nakonec vyhrál Park, Jong-Wook. Zde pro ilustraci uvádím výsledky po sedmém kole.
 Pl. Name        Str Co. MMS  1   2   3   4   5   6   7 
1 Dinerstein, Alexandr 7d RU 30 4+ 2+ 6+ 14+ 13+ 3- 23+
2 Cho, Seok-bin 7d DE 30 35+ 1- 10+ 44+ 9+ 7+ 5+
3 Park, Jong-Wook 7d KR 30 72+ 50+ 18+ 21+ 12+ 1+ 4+
4 Zhao, Pei 6d DE 29 1- 31+ 28+ 17+ 35+ 6+ 3-
5 Lee, Hong-bok 7d KR 29 12- 90+ 29+ 16+ 15+ 13+ 2-
6 Lim, Yeon-sik 7d KR 29 74+ 8+ 1- 37+ 36+ 4- 20+
7 Kim, Kyung-rae 6d KR 29 78+ 24+ 60+ 27+ 14+ 2- 18+
8 Pop, Cristian 7d RO 29 20+ 6- 11- 95+ 41+ 35+ 15+
9 Kim, Dong Chan 7d KR 29 51+ 125+ 39+ 19+ 2- 16+ 27+
Yoon, Kwang-sun 7d KR 29 127+ 22+ 2- 38+ 17+ 40+ 13+

Pondělí, srpen 01, 2005

Další nedělní odpoledne v čajovně


Nemusí pršet, stačí když kape,
slézáme se do čajovny, příjemný tu vzduch,
hrajeme GO, srdce nám tepe,

s devíti handicapy, cítím se jak bůh.Takhle nějak vypadala neděle. Venku občas pršelo, ale zároveň bylo docela dusno. Martin, Chejnik a já(medvěd) jsme se sešli v Dobré čajovně. První dvě hry hrál Martin se mnou. V první hře jsem měl 8 handicapů k dobru a ve druhé žádný. Obě Martin vyhrál. Další hru hrál Martin proti Chejnikovi také s 8 handicapy. Chejnik vyhrál. Po této hře jsem odcházel, ale pravděpodobně ještě nějaká hra byla, takže to sem možná dopíše Chejnik.Záznam partie Chejnika a Martina