Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pondělí, únor 25, 2008

Blansko 2008

Po roce jsme opět vyrazili na turnaj do Blanska. Letos je Aleš dlouhodobě mimo (fyzicky, nebo i ?? – no nic, drž se tématu ať to není tak dlouhé), tak jsme museli tým skládat jinak. Tukana jsem na KGS viděl až minulou neděli večer a hned jsem mu psal, že musí reprezentovat, ale ouha, byl již zlanařený Darigazem; to je problém - Peta nedostane vycházku, Milan koncertuje, jenom Honza (sice bral antibiotika, ale co je to na profesionálního zdravotníka, že?) se už měsíc těšil, že se konečně podívá na turnaj, tak to jsme s Leničkou jenom tři. Lenička už byla u Brna celý týden, takže jsme v pátek večer vyrazili s Honzou naším neluxusním vozem a po osmé hodině jsem jej vyložil na místě a zúkoloval jsem ho, že musí přes noc někoho sehnat do družstva - sehnal svého bratra, pro kterého to byl také první turnaj.
V sobotu ráno jsme mohli hrdě nahlásit Pardubický tým do soutěže. Žádné velké ambice jsme si nedělali, ale nakonec skutečnost přesáhla naše očekávání. Lenička i Honza vyhráli čtyřikrát, já třikrát a Marek jednou, čímž jsme dosáhli 12 bodů, které loni stačily na 1-5 místo (loni jsme měli 11), letos na 1-3 místo. Jenomže letos se nelosovalo, ale jako pomocné kriterium dali součet MM koeficientů členů a v tom jsme absolutně nemohli konkurovat. Vyhráli stejně jako loni chajovňáci (s naším hostujícím Tukanem). Takže nám první cena - velká ozdobná láhev vína - zase utekla o jednu výhru (loni by Lenička určitě vyhrála losování). Škoda, s Pivickem v týmu by to bylo drtivé vítězství.
Tak to bychom měli Blanenskou specialitu (týmovou soutěž) a nyní trochu k jednotlivcům. Musíme pochválit Leničku i Honzu, kteří dostali cenu za své 4 výhry. Lenička prohrála pouze s jedním soupeřem, který na svém prvním turnaji vyhrál všech 5. Honza projel suverénně prvním dnem, ale v neděli narazil na pána 18k a klopýtnul, v posledním kole ale už opět zaskóroval. Jeho bratr Marek nemá takovou herní praxi, takže se neodpoutal z posledních hracích stolů, ale svým jediným vítězstvím odsoudil k nule svého soupeře (konec té hry jsme sledovali, protože neměli hodiny a tak na posledním gobanu v tom kole zcela nezvykle hráli snad déle než na prvním).
Sebe jsem sledoval trochu více, takže mohu napsat něco podrobnějšího. Do turnaje jsem šel s 15k, což sice není moc, ale když jsem viděl své nejbližší soupeře, tak bylo docela strašidelné, lidi okolo i za mnou měli KGS ratingy okolo 4 a 5 kyu, takže jsem si se svou šestkou nemohl dělat moc velké ambice. Ale v prvním kole jsem nějak vyhrál první boj, uklidnil se a vyrovnanou hru o pár bodů vyhrál (nick soupeře a sílu jsem neznal). Pak jsem prohrál s Mysterio (5k), vyhrál nad Haloran (6k – to byla klika, na začátku jsem vyhrál boj a hodně posílil pozici, soupeř pak hrál hrozně riskantně a o tu jednu svobodičku, jeden tah, mu to pokaždé nevycházelo), prohrál s Sheeryjay (4k) a vyhrál nad Ceenan (9k). Takže jsem si v podstatě odehrál svoje.
Letošní Blansko tedy v podstatě dopadlo úplně stejně jako loni - dva členové družstva mají ceny za 4 výhry a soutěž družstev nám utekla o 1 výhru. Takže úspěch, jenom ta třešnička na dortu chyběla (ehm, tedy flaška a dort nechceme).
Luboš

Dodatek: Lenička si popsala turnaj na svůj blog http://lenicky-zahradka.blog.cz/0802/go-turnaj-blansko-2008

Sobota, únor 16, 2008

Únor bílý, ... to je jenom v příslovích, my máme i černé

Minulý týden jsme se sešli v úterý Milan, Peta a Luboš. Nejdřív se Lubošovi podařilo s černými porazit Milana a pak přišel Peta. Peta s bílými si proti Milanovi nedal pozor a v koncovce pokazil vyhranou partii, když Milana nechal osvobodit své zajaté kameny v rohu a pak už se nedalo nic dělat - Milan potvrzuje svůj vzestup. Pak jsme zahráli Luboš s Petou a to se mi nějak podařilo a vyhrál jsem. Nakonec si ještě jednou zahráli Peta s Milanem a tentokrát si už Peta dal pozor a celkem s přehledem zvítězil.
Tento týden v úterý jsme se sešli Peta, Lenička a Luboš. Na začátku jsme zahráli dvě partie Luboš s Petou a tentokrát vyhrávali černé kameny - v první jsem je měl já a ve druhé Peta. Pak si zahrála Lenička s H5 proti Petovi, ale tentokrát se Leničce nedařilo a postupem času vzdala. Nakonec jsme zahráli naše oblíbené polorengo Peta vs. L+L s H2, to byla velmi zábavná hra, protože jsme dokázali v jednom rohu bílému sebrat základnu a honili jeho bobtnající skupinu bez očí po půlce desky, no nakonec se napojila, ale stejně jsme si vytvořili nějaké území a pak jsme ještě provedli drtivý skvíz, zajmuli bílé a oživili naše zabité kmeny nejméně za 30 bodů a Peta vzdal.
Ve čtvrtek jsme se sešli Honza, Peta, Lenička a Luboš a postupně zahráli:
Honza vs. Lenička (č) - b+20, Lenička vs. Honza (č) - č vzdáním, Luboš vs. Peta (č) - b vzdáním, Peta vs. Luboš (č) - č+15 (ale možná jsme nějak zkazili počítání), Luboš vs. Lenička (č) - b+40 (velmi klidná hra bez prudkých bojů), Peta s Honzou (č) hráli ještě dvě handicapové hry (ale nejsem si jistý) s H3 vyhrál Honza a s H2 vyhrál Peta. Pak Peta musel odejít sledovat televizní seriál a my zahráli polorengo L+L vs. Honza (č) - b+20.
Uff, to byla hodně dlouhá reportáž. Snad jsem toho moc nepopletl.
Ahoj Luboš

Pondělí, únor 11, 2008

Turnajek :)

Ahoj, aktualizoval jsem rating našeho klubu.
Napadlo mě, že bychom si mohli dát turnájek, každý s každym na Kgs, myslim, že už máme přístup všichni, což? :) Tak do 3 týdnů by si každý zahrál s každým a výsledky mi pak napíšete. Tu je odkaz na tabulku -
Tak se mějte hezky. Ahoj Aleš (mávající z Kodaně). :)

Sobota, únor 02, 2008

další schůzky v lednu

Předminulý týden byli Luboš i Lenicka nemocní, a nikdo se ani přes jejich prosby neujal psaní na tyto stránky. Minulý týden byl pouze Luboš s Milanem, hráli velice vyrovnaně, ale Luboš dosud odolal (ale už pouze v rovné hře). Tento týden jsme se sešli v úterý, byli tam Luboš, Milan, Lenicka i Peta, i když Milan jenom na chvilku a potom šel na nějaké LaPohádky. Lenicka si po delší době zahrála proti Petovi, dal jí H5 a ani nebyl moc agresivní, spíš si pojišťoval území. Na konci vzdal "prestižní" ko, místo toho si ještě víc pojistil území, a pak prohrál o 0,5 bodu. S Lubošem prohrál taky, protože Luboš měl štěstí a hrálo se mu dobře.
Ve čtvrtek hrál nejdřív Luboš proti Milanovi, tentokrát spíš vytvářeli pěkné tvary a zabírali území, než že by byli moc agresivní. Potom hráli Milan (b) x Lenicka (č) s H5, ale Milan, i když ze začátku to s ním vypadalo špatně, Lenicku opět překvapil trikovými tahy a za chvilku nebylo o co hrát. Potom jsme hráli Milan (b) proti Lenicce + Lubošovi (č) s H3, a překvapivě (podle průběhu hry) vyhráli černí, i když pouze o pár bodů.
napsala Lenicka