Go Klub Pardubice

Klub, kde je možné si zahrát Go. Pravidelná setkání - každé úterý od 17,30 hodin v Dobré čajovně :)

Pondělí, březen 31, 2008

Okolo Velikonoc

Tak nakonec jsme v té čajovně zase tak moc nebyli. Před Velikonocemi jsme přišli jenom my dva (Lenička a Luboš) a i když spolu moc nehrajeme, tak tentokrát jsme si zahráli, a to dokonce rovnou. Na začátku jsem sice málem přišla o skupinku, ale Luboš byl hodný a poradil mi pár tahů. No a potom už jsem ho porazila. Potom přišel Peta, a dal mi H5, ale tentokrát jsem prohrála, a to o hodně. A pak hráli už jenom Luboš s Petou, ale už víme jenom, že Luboš vyhrál. Takže jsme byli všichni spokojení, a šli jsme domů.

O Velikonocích jsme my dva byli na výletě v jedné zapadlé vesničce za Libercem. Vzali jsme si s sebou goban, a udělali jsme dobře, protože jsme tam narazili na dva hry-chtivé kluky. Naučili jsme je to, a pak jsem s nima musela několikrát hrát. Oba byli šikovní, a s H9 byli docela schopní proti mně hrát (vyhrávala jsem vždycky asi o 70). I pro mě to byly cenné zkušenosti.

V úterý ani ve čtvrtek se nic nekonalo. Až v neděli zavolal Aleš, což bylo docela překvapení. Vzájemně jsme se obvolali a večer jsme se sešli v hojném počtu v Evropě. Nejdřív hrál Aleš s Honzou s H9, pak já taky s H9. Já jsem vyhrála o 10, a Honza myslím prohrál o 5. Luboš hrál mezitím s Honzou s H6, a vyhrál o 6. Pak jsme se vyměnili, a taky přišel Milan. Hned začal hrát s Alešem s H8, a Aleš po čase vzdal. Pak si dali ještě rychlovku, ani nevím, jestli ji dohráli, protože už zavírali. Já jsem hrála s Honzou rovnou, a i když jsem měla pocit, že vítezím, prohrála jsem (o 15?).

Z Evropy nás sice vyhodili, ale nám se ještě chtělo pokračovat. Zašli jsme vedle k Bílému koníčkovi. Luboš hrál s Alešem dvě rychlé hry s H5, tu prohrál, a s H6, tu by vyhrál, kdyby nás opět nevyhodili, protože už zase zavírali. Honza hrál s Milanem, ale prý mu (Honzovi) to nevyšlo, přesto byl ze hry nadšený. Vlastně byli nadšení všichni a Aleš se chtěl sejít hned další den, ale Luboš je realista, a tak jsme se domluvili opět na úterý.

napsala Lenicka

Čtvrtek, březen 06, 2008

Březen, do čajovny vlezem

Minulý týden v úterý jsme se sešli jenom s Milanem. Já byl po relativně úspěšném turnaji nějaký příliš sebevědomý a tak mě Milan (s černými kameny) v první hře potrestal a vzdal jsem, takže má můj první skalp (přeneseně řečeno, můj fyzický skalp by mezi indiány moc ceněný nebyl, že?). Ve druhé hře (černé já) už jsem si to nějak pohlídal a oplatil mu to.
Ve čtvrtek jsme se sešli ve větším počtu, ale nikdo nevzal další goban, takže si nejdřív zahrál Milan vs. Lenička s H5 - b+0,5 (Lenička to sice chtěla vzdát, když prohrála nějaký lokální boj, ale přesvědčili jsme jí, že má hodně území jinde a nakonec jí to nevyšlo jenom o jeden bodík). A pak jsme si zahráli rengo Milan+Honza (b) vs. Lenička+Luboš - b+9,5 (docela vyrovnané a legrace pro nás, ale chlapci svoji spolupráci psychicky špatně snášeli - Milan se často chytal za hlavu a nadával po Honzových tazích, o trochu méně často i naopak).
V úterý tento týden jsme nejdříve zase zahráli Luboš (b) vs. Milan - b alespoň o 20. A pak přišel Peta a s bílými zahrál s Milanem tři hry. V první se bílému totiž moc nevedlo a když si zahrál moc hezký tah, kterým si ukázkově zabil asi 5 kamenů uprostřed (ale docela důležitých), tak vzdal. Ve druhé to chtěl bílý odčinit, ale hned zpočátku udělal invazi do zárodku černého moya, a po lítém boji neožil, tak zase vzdal. Ve třetí hře to s bílým vypadalo dobře, ale úplně nakonec nezabil černého invazi do rohu svého území a prohrál asi o 10. Já jsem jejich partie pozoroval, bavil se a občas okomentoval.
Ve čtvrtek jsme se nesešli, protože všichni byli pracovně (Milan a Honza) či rodinně (Peta) vytíženi.
Ahoj Luboš